Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną
XV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej


Mistrz Polski - Karol Kroskowski

Solowym Mistrzem Polski w roku 2010 został ponownie

Karol Kroskowski

Reprezentant
Zespołu Szkół Leśnych im. Adama Loreta w Tucholi
oraz Rodzinnego Zespołu
Sygnalistów Myśliwskich
„ŻURAWIE” z Kościerzyny

 

Karol Kroskowski, reprezentujący Zespół Szkół Leśnych im. Adama Loreta w Tucholi oraz Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Żurawie w Kościerzynie po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii solistów na XV Konkursie „O Róg Wojskiego”  w Złotoryi w 2010 roku.

W roku 2009 był zwycięzcą  „Rogu Wojskiego” w Olsztynie, a w 2008r okazał się najlepszym sygnalistą Polski na „Rogu Wojskiego” w Warcinie.

W marcu 2010 r. odbyły się w Brnie I Międzynarodowe  Akademickie Mistrzostwa w Grze na Rogu Myśliwskim. Niezaprzeczalnie wielkim i spektakularnym sukcesem było zdobycie przez Karola  I miejsca w tych Mistrzostwach. W ocenie międzynarodowego jury  Karol wygrał zarówno eliminacje do najlepszej piątki finalistów, jak i finał konkursu.

Maj, czerwiec to okres  egzaminu  maturalnego Karola, ale wygranie konkursu w Barwicach, tuż przed „Rogiem Wojskiego”, dawało nadzieję na nienajgorszą pozycję właśnie na nim. Zajęcie I miejsca na  XV  Konkursie „O Róg Wojskiego” w Złotoryi  i obronienie tytułu Mistrza Polski po raz trzeci z rzędu, potwierdziło w sposób zdecydowany  przynależność  Karola do grupy najlepszych polskich sygnalistów.

Do tegorocznych wielkich  sukcesów Karola  należy również  zaliczyć   zajęcie III miejsca na I Międzynarodowym Węgierskim Konkursie Sygnalistów w Pécs, który odbył się 26 czerwca tego roku. Konkurs ten nie miał ograniczeń co udziału w nim wyłącznie amatorów, a zdobycie przed międzynarodowym jury 524 pkt. na 540 możliwych potwierdziło mistrzowskie umiejętności Karola i uplasowało go, jako jedynego ze startujących konkursie Polaków, w „Złotej Siódemce” konkursu.


Czas wykonania: 0.023 sekund